Bez dobrých světel ani nevyjíždějte

Chcete-li se na cestách při jízdě vozem cítit alespoň trochu bezpečně i v nočních hodinách, měli byste si do světlometů nainstalovat opravdu kvalitní světla.

Bez dobrých světel ani nevyjíždějte

Říká se, že občas je to na českých silnicích doslova o hubu, zvláště pak v odpolední špičce. Je pravda, že hlavně na některých úsecích, třeba na D1, to opravdu není žádná sláva, ale obecně u nás není o moc více nehod než v jiných zemích. Paradoxně daleko více řidičů dává ale i tak přednost jízdě v noci. Je to do jisté míry logické. V noci je na silnicích daleko méně aut, a tudíž se snižuje riziko nehody násobně. To však nemusí platit stoprocentně, jelikož v noci panuje tma a ve tmě člověk špatně vidí. A když vidí špatně, může udělat chybu.

Vhodná světla do auta

Z toho důvodu mějte vždy na autě nainstalována světla, na která se můžete spolehnout. Stačí jen vteřina nepozornosti a je může nastat katastrofa. Vzhledem k tomu, že možný světelných zdrojů se dá pořídit celá řada, a ne všechny jsou dostatečně kvalitní, zaměřte se primárně na autožárovky Lightpark. Jejich koupí totiž chybu určitě neuděláte.

Neoslňují

Nejen v českých obchodech můžete pořídit světla různých značek a tím pádem i kvalit. V tomto případě není úplně vhodné vybírat si podle nejnižší ceny, jelikož si můžete koupit do vozu naprostý šunt. Některá světla pocházející z Číny možná splňují veškeré testy, které u nás jsou, ale rozhodně se o nich nedá říci, že by byla kvalitní. Na autožárovky byste se měli spolehnout stejně tak jako třeba na pásy, respektive na airbagy. Musíte si být jisti, že v rozhodující chvíli nevypoví svou službu a budou svítit, tak jak mají – tedy, že budou generovat dostatečně silné světlo, ovšem nebudou oslňovat ostatní účastníky silničního provozu.

Používejte kvalitní autožárovky

Snadná výměna

Jakmile si vhodné žárovky koupíte, máte na výběr ze dvou možností. Buďto si je necháte namontovat odborníky v servisu a přijdete o nějakou tu stovku nebo se do toho pustíte sami. Není to nic složitého a dá se to zmáknout během několika minut. Záleží samozřejmě na vozidel. U některých je trochu problém odstranit přední část světlometu. Hlavně ale mějte po celou dobu výměny nasazení rukavice.

3.5/5 - (2 votes)