Jak se stát klientem Alzheimerova centra?

Starost o člověka trpícího Alzheimerovou chorobou není žádný med. Je to práce, která vás zaměstnává 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jedná se o velice náročnou a vyčerpávající činnost. Rovněž se budete muset vzdát v podstatě svého dosavadního života. Nemůžete chodit do práce, protože nechat nemocného samotného je velkým rizikem. Mohlo by se stát, že by vám neúmyslně vytopil či podpálil dům, nebo že by zabloudil a ztratil se. Jestliže se tedy u vašeho blízkého příbuzného objevila tato choroba, počítejte s tím, že starost o něj bude těžší a těžší. Nemoc se bude postupně stále více zhoršovat, až dojde do stadia, kdy postižený nepozná ani vás. To už je pak i obrovský psychický nátlak, zvlášť pokud se jedná například o člověka, který vás vychoval.

babička

Máte tedy v podstatě tři možnosti. Buďto se budete o nemocného starat sami, což znamená na plný úvazek. Nebo si najmete zdravotní sestru, která vám bude s pomocí pomáhat v případě, když nebudete doma. Takže můžete i nadále chodit do práce, kde se alespoň http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/ částečně odreagujete a vypnete. Třetí možností je Alzheimer centrum. Přestože je to velice těžké, s postupem nemoci a času možná přijdete na to, že starost o nemocného přestáváte zvládat, protože je stále více náročná. Toto centrum je tedy vhodnou variantou, kde vám s péčí o nemocného mohou pomoct.

Jedná se o velice specializované zařízení nabízející spojení zdravotní a sociální péče. Hlavním cílem tohoto centra je především rozvoj soběstačnosti nemocných lidí. Nemusíte se tedy o svého milovaného v žádném případě obávat. Navíc jej můžete kdykoliv navštěvovat a trávit s ním čas.

ošetřovatel

Jak se stát klientem v takovém centru?

Je to naprosto snadné , stačí vyplnit žádost o přijetí společně s přílohou, kterou vyplňuje ošetřující lékař. Pokud budete splňovat všechny podmínky, které má centrum pro přijetí stanoveno, můžete se stát klientem a využívat tak této odborné péče.

5/5 - (2 votes)