Trend účesů v průřezu času

Vlasy si ženy i muži cítili potřebu upravovat od nepaměti. Ve středověku to byly monstrózní, objemné účesy, které si v žádném případě nemohli zhotovit sami nositelé. Takové účesy byly nehygienické, nepohodlné a často i nehezké. Postupem času se móda účesů rozvolňovala a každé období se pak vyznačuje určitým trendem, který se upřednostňoval před ostatními, pokud chtěl nositel účesu být in. Která žena či muž by nechtěl být módní od hlavy k patě? A tak se dá říci, že jít s módou začíná od hlavy a od účesu.
pánská vlasová móda
r. 1900 ­- 1920
V módě byly složité drdoly, vlasy se zdobily čelenkami a květinami.
r. 1920 – 1930
V této době docházelo k masivnímu zkracování vlasů. Hitem dámské módy byly krátké, uhlazené vlasy s ofinou. Nejčastější to bylo mikádo, samozřejmostí byly schované uši. Dívky s málo objemnými vlasy si toto doháněly ondulací. Ozdoby z vlasů úplně zmizely. Občas se objevuje čelenka, ta ale je tenká a nenápadná. V oblibě byly klobouky, což určitým způsobem zakrývalo módní účes.
r. 1930 – 1950
Přichází barvení vlasů. Novinkou je pak odstín blond, což bylo naprosto převratné. Začaly se opět odhalovat uši a účesy se začaly také prodlužovat. Oblíbené bylo kulmování vlasů a objemnost účesu.
r. 1950 – dosud
Trvá oblíbenost blond odstínů, vlasy se nosí ve stylu Marylin Monroe. Jak šel čas, střídaly se všechny možné typy účesů, barvy se zdokonalovaly, navyšovala se škála barevných odstínů. Novinkou dnešní doby je pak barvení pastelových pramínků v přední části účesů.
vlasová móda
V dnešní účesové módě je dovoleno vše. Nic není zakázáno, pokud účes svému nositeli sluší, pak má zelenou. Pro odbornou poradu je vhodné navštívit některý z vlasových salónů, kde vám poradí nejen po stránce účesové módy, ale i po stránce vizážistické. Často posoudí i zdraví vlasů a vhodnost vlasové chemie. Pak se nemusíte bát, že nebudete držet trend současné módy.